Izolacja dachu
Just another WordPress site

Magazyn architektoniczny : W Konkursie Giełdy Teheranu / LAVA

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości LAVA Opracowana przez LAVA propozycja Giełdy w Teheranie łączy wizjonerskie geometrie i formy z tradycyjnymi elementami kultury perskiej.
Wizja stara się zdefiniować nową typologię na następne stulecie, łącząc wirtualną i ludzką interakcję.
Zainspirowany lokalną morfologią, taką jak jaskinie, budynek jest pomyślany jako miejski kamień, o eleganckich rzeźbionych, owalnych kształtach, które wzmacniają naturalne światło, panoramiczne widoki, wnętrza i relacje z otoczeniem.
Wewnętrzna pustka światła maksymalizuje świeże powietrze i światło słoneczne, a tarasy na dachu zwiększają atrakcyjność pracowników.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość spotykają się w hali wymiany, gdzie nowoczesne muqarnas, interaktywna kopuła danych i nowoczesne ekrany danych współpracują w hołdzie perskiej historii i architekturze.
Podłogi w biurach są wypełnione światłem i powietrzem, cieszą się zapierającymi dech w piersiach widokami górskimi i umożliwiają bardzo funkcjonalne i elastyczne układy przestrzeni roboczej.
Najbardziej zaawansowane technologie projektowania tworzą w pełni zrównoważone, elastyczne i unikalne publiczne centrum gospodarki kraju o bardzo kultowej tożsamości.
Dzięki uprzejmości LAVA Fasada czerpie inspirację z tesselacji i lekkich pryzmatów lokalnej architektury, podczas gdy fasada medialna nadaje wiadomości w czasie rzeczywistym, a inteligentna skóra reaguje na zmieniające się warunki klimatyczne.
Ten projekt rzeźbi nową ikonę miasta Teheranu.
Dzięki uprzejmości LAVA Architects: LAVA.
Laboratorium Wizjonerstwa Lokalizacja: Teheran, Iran Team: Chris Bosse, Tobias Wallisser, Alexander Rieck Partnerzy: MOM, Iran Arch Klient: Tehran Stock Exchange Wielkość: 27 380 mkw Status: Data Konkurencji: 2012
[patrz też: styropian ekstrudowany, wiązanie krzyżykowe, zagospodarowanie wody deszczowej ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: styropian ekstrudowany wiązanie krzyżykowe zagospodarowanie wody deszczowej