Izolacja dachu
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Casa O / 01Arq

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mauricio Fuertes Architekci: 01Arq Lokalizacja: Colina, Chile Zespół projektowy: Cristian Winckler, Pablo Saric, Felipe Fritz Rok budowy: 2009 Zdjęcia: Aryeh Kornfeld, Mauricio Fuertes + 17 Obszar projektu: 325,0 mkw Obliczenie: Victor Palma Dom znajduje się na północ od miasto Santiago w podmiejskiej dzielnicy La Reserva.
Trójkątne miejsce ma nachylenie, które schodzi na północ od miejsca.
.
Aryeh Kornfeld Na pierwszym piętrze dom jest pochowany, tworząc mur oporowy na południu i zachodzie.
Ta operacja pozwala zlokalizować parkingi przy szerokiej rampie łączącej ulicę z głównym wejściem do domu.
.
Aryeh Kornfeld Dostęp jest artykułowany przez lustro wody, dwie betonowe ściany i okno, które pokazuje wnętrze przestrzeni.
.
Aryeh Kornfeld Na pierwszym piętrze projekt proponuje maksymalną elastyczność w pomieszczeniach mieszkalnych; mogą one stanowić pojedynczą przestrzeń, gdy przesuwna ściana oddzielająca kuchnię od jadalni jest otwarta.
Latem szklane fasady są ukryte za betonowymi ścianami, przekształcając salon i jadalnię w duży zadaszony taras, który łączy się z odkrytym basenem i ogrodem.
Kuchnia otwiera się na południe przez wewnętrzny dziedziniec; w tej przestrzeni organizowane są programy usług.
Na drugim poziomie znajdują się sypialnie, łazienki i sala telewizyjna, wszystkie cztery fasady są pokryte skórą z drewnianych listew, które są oddzielone od ścian, aby wiatr mógł przejść, optymalizując klimatyczny komfort.
Ta skóra jest złożona, aby umożliwić widok na dolinę z wnętrza domu.
.
Mauricio Fuertes Pionowe złącze umieszczone w środku domu zapewnia dostęp do tarasu na dachu, z którego można zobaczyć dolinę i Andy, ten element tworzy również przepływ powietrza w górę, który pozwala na spadek temperatury wewnątrz domu w upalne lato miesięcy.
.
Mauricio Fuertes
[patrz też: okna tarasowe przesuwne ceny, brico depot torun, styropian ekstrudowany ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: okna tarasowe przesuwne ceny rozwiercanie otworów styropian ekstrudowany